OPENBOX.ua

Работа по сети Openbox® CI-7200PVR


НАЛАШТУВАННЯ МЕРЕЖІ

     Ресивер Openbox CI-7200PVR, до того ж, має мережевий порт Ethernet 100/10 Mbit, що дозволяє значно розширити функціональність апарату. Підключивши ресивер до комп'ютера, можна редагувати списки каналів, копіювати записи, музику та фотографії, переглядати потокове відео, встановлювати програми та багато іншого.
     Практично всі сучасні комп'ютери вже мають мережевий порт Ethernet 100/10 Mbit, але навіть якщо його немає, можна окремо придбати мережевий адаптер (~5$). Існує безліч різних способів підключення ресивера, тому розглянемо основні.

     Ресивер можна підключити до комп'ютера за допомогою перевернутого кабелю або двох прямих кабелів з використанням концентратора (Hub, Switch).

     Застосування концентратора (хаба) дає можливість підключення до ресивера кількох комп'ютерів.

     Кабель можна придбати у найближчій комп'ютерній фірмі або виготовити самому. Для цього знадобиться сам кабель, роз'єми RJ-45 і спеціальний інструмент для обтискання роз'ємів. "Перевернутий" кабель має на увазі, що пари проводів на одному і іншому кінці перевертаються спеціальним чином (вказано нижче).

     Крім підключення кабелів, знадобиться ще нескладне налаштування мережі в ресивері та комп'ютері. Заходимо в меню ресивера > Системні Налаштування > Установки Мережі. Тут встановлюємо DHCP значення Викл, потім вводимо значення IP Адреси (192.168.0.2) і Маски (255.255.255.0). Ці значення наведені для прикладу і можуть відрізнятися залежно від особливостей вашої мережі.

     Тепер на комп'ютері відкриваємо властивості мережного оточення (через праву кнопку миші). Знаходимо мережеве Підключення по Локальній Мережі, що цікавить нас, і в його властивостях вибираємо Internet Protocol (TCP/IP).

    

    Тут необхідно задати IP-адресу (192.168.0.1) і Маску підмережі (255.255.255). Ці значення наведені для прикладу і можуть відрізнятися залежно від особливостей вашої мережі.

     Тепер необхідно перевірити, як працює наше мережеве підключення. Для цього на комп'ютері натискаємо Пуск > Виконати... > "ping 192.168.0.2", де 192.168.0.2 - IP адреса, введена в ресивер. Після натискання ОК з'явиться чорне вікно, де виводитиметься інформація про обмін пакетами ресівера та комп'ютера.

     Якщо все нормально, то вікно буде такими ж як на картинці вище. Це говорить про те, що пакет даних добігає від комп'ютера до ресивера і назад менш ніж за 1мс.

     Кабельна мережа це добре, але як бути якщо комп'ютер і ресивер у різних кімнатах і немає бажання робити дірки у стінах щоб простягати дроти? - У цій ситуації застосовується бездротове мережеве обладнання, яке зараз має цілком прийнятну ціну. У найпростішому випадку можна використовувати дві Wi-Fi точки доступу D-Link DWL-2100AP (або інших виробників). Якщо ж є ADSL підключення до Internet, то є сенс придбати в якості другої точки доступу більш просунутий пристрій (наприклад D-Link Dl-824VUP+).

    Пристрій D-Link Dl-824VUP+ захистить комп'ютер та ресивер за допомогою Firewall, також має вбудований принт-сервер для підключення принтера та багато іншого. Більш детально можна ознайомитись на сайті виробника: www.dlink.ru
     Устаткування компанії D-Link наводиться лише для прикладу, можливе застосування люінших аналогічних пристроїв.



ВИДАЛЕНЕ УПРАВЛІННЯ РЕСИВЕРОМ

     Ресивер Openbox CI-7200PVR дозволяє отримати свого власника повне керування навіть на відстані. Можна перебувати як у сусідній кімнаті, так і в іншій країні та зайти на ресивер, щоб поставити на запис фільм чи виконати інші дії!

     Все це можливе завдяки підтримці web-сервера, який необхідно встановити в ресивер. Завантажити web-сервер можна на сайті www.sat.net.ua, а його установка полягає в копіюванні каталогу httpd в папку Program ресивера по мережі. (також передбачена установка програм за допомогою USB Flash накопичувача)
     Потрапити в папку Program ресивера для встановлення нових програм можна двома способами:

    1. Набрати у провіднику Windows "\\адрес_ресивера\program\", наприклад "\\192.168.0.12\program\".
    2. Запустити PVR Manager, а потім у меню Game/Plugin натиснути кнопку Goto

     Після цього має відкритися приблизно наступне вікно, куди потрібно скопіювати каталог httpd:

    Тепер заходимо в меню ресивера >> Мультимедія/Ігри >> Програми і знаходимо startwebservice.sh - це скрипт для запуску web-сервера в ресівері. Можна встановити цей скрипт в автозавантаження натисканням червоної кнопки або просто натиснути на ньому OK, в результаті чого будуть запущені сервіси grabpng і httpd. Для простоти використання, запуск віддаленого керування можна зробити через PVR Manager (остання кнопка RMC). Але якщо на комп'ютері не встановлений PVR Manager, можна просто набрати у вікні браузера IP адресу і на екрані з'явиться точна копія пульта управління.

    За замовчуванням пароль на доступ до Web-сервера такий самий як і системний у ресивері ("0000"). 

     Тепер пульт управління лежить на дивані у Вас вдома, а Ви маєте повний доступ до управління ресивером, перебуваючи в іншій частині планети!
     Звичайно, в реальному житті застосування віддаленого управління буде більш приземленим, але в будь-якому випадку, приємно мати можливість включити запис довгоочікуваного фільму на домашньому ресивері, перебуваючи в офісі.



ПОТОКОВЕ ВІДЕО "PVR > PC"

Openbox CI-7200PVR вміє працювати з потоковим відео через локальну мережу. Ця можливість також з віддаленим керуванням дозволяє практично повноцінно використовувати апарат на відстані. Наприклад, перебуваючи в сусідній кімнаті або навіть сусідній будівлі можна дивитися програми супутникового мовлення в оригінальній якості, перемикати канали, включати запис та багато іншого.

     Якщо мережне підключення між ресивером і комп'ютером вже організовано, необхідно завантажити VLC media player, а в ресивері задати адресу призначення мовлення потоку та включити сервер стрімінгу. Допустима установка широкомовного мовлення в мережу, коли потік можуть приймати кілька комп'ютерів, для цього в кінці адреси потрібно вказати число 255. nbsp;

     Також слід врахувати, що для роботи потокового мовлення ресивером в мережу необхідно активувати автоматичний TimeShift (MENU >> Користувач Налаштування >> Установки PVR >>

     Для прийому потоку на комп'ютері достатньо мінімальне налаштування VLC медіа програвача. Для цього відкриваємо меню Файл та вибираємо Open Network Stream (відкрити мережевий потік).

     У наступному вікні можна нічого не змінювати, а лише перевіривши протокол мовлення та порт, натиснути OK. Хоча можна включити опцію Caching, яка активує додаткове кешування даних на комп'ютері, і дозволити зсув часу (TimeShift).

     Після натискання ОК повинен початися прийом потоку і протягом декількох секунд з'явиться зображення та звук того каналу, який приймає з супутника зараз Openbox CI-7200PVR.

     Щоб щоразу не заходити в меню ресивера для активації або вимкнення потокового відео сервера, можна це виконувати кнопкою перемотування вперед (>>). При цьому на екрані відображатиметься інформація про увімкнення/вимкнення потокового мовлення.

     Якість зображення і звуку потоку, що приймається, просто чудова, адже дані передаються в цифровому вигляді. Використання ресурсів звичайної сучасної мережі на основі "витої пари" несуттєве (менше 5%), так що потокове мовлення знайде своє місце в домашніх мережах, мережах масштабу району та ін.





ПОТОЧНЕ ВІДЕО "PC > PVR" І МЕРЕЖЕВІ ТАКИ

     Крім мовлення потокового відео в мережу, ресивер вміє ще приймати його для виведення на екран ТБ! Подібна функція, на перший погляд, не несе нічого цікавого для рядового користувача, але спробуємо копнути глибше.
     Ресивер – це побутовий пристрій, який має певні обмеження, зокрема апаратний декодер тільки формату MPEG2, а на домашньому комп'ютері можна знайти фільми з різними алгоритмами стиснення відео та звуку (MPEG2, MPEG4 - DivX/XviD, MP3, WMA, OGG.). . і т.д.). Як же дивитись ці фільми на телевізорі? - Відповідь напрошується сама собою: використовувати комп'ютер для розкодування цих специфічних (і не дуже) форматів у якийсь стандартний, зрозумілий для ресивера!

     Існує два шляхи вирішення цієї проблеми: попереднє конвертування файлів та запис у ресивер або конвертування в реальному часі та посилка потокового відео через мережу. Перший спосіб хоч і є більш простим, але має суттєвий недолік – необхідно витрачати час та зусилля перед переглядом фільму, а якщо він виявиться на 2-й хвилині нецікавим – все дарма. Другий спосіб несе в собі приголомшливі зручності: можна забути про які-небудь приготування і відразу ж почати перегляд нового фільму!

     Ще одним незручним моментом є необхідність копіювання музики та фотографій на жорсткий диск ресивера. На це потрібен певний час, і найголовніше - жорсткий диск ресивера має обмеження за розміром, тоді як комп'ютер можна встановити кілька дисків. Щоб вирішити цю проблему, розробник додав спеціальну функцію – папки мережі. Завдяки цьому ресивер може відтворювати дані з жорсткого диска комп'ютера по мережі так само, як зі свого!

     Налаштування ресивера полягає лише в установці клієнтської програми mfclient, яку можна знайти на сайті www.sat.net.ua. Її установка виконується через утиліту PVRManager >> Програми або за допомогою USB Flash накопичувача. Також не забуваємо зайти до MENU >> Мультимедія/Ігри >> Програми >> mfclient і поставити в автозавантаження сам додаток mfclient.

    На комп'ютері потрібна установка VLC media player та mfserver, який також можна знайти на сайті www.sat.net.ua. Першим етапом налаштування mfserver необхідно встановити каталог на комп'ютері з фільмами, який ми хочемо виділити в загальний доступ ресиверу. Для цього запускаємо mfserver та натискаємо Add.

     Після цього потрібно вибрати тип загального доступу (Media Type). Для потокового мовлення із комп'ютера на ресивер необхідно вибрати VLC. Варто врахувати, що в деяких випадках може знадобитися встановлення прапора "тільки на читання" (Read Only).
     Якщо ж потрібно виділити в загальне використання каталоги з музикою, фотографіями або записами, то як тип загального доступу необхідно вибрати MUSIC, JPEG або RECORD відповідно.

    Тепер, якщо використовується VLC, необхідно зайти в меню Setting програми mfserver і включити ппідтримку VLC (use vlc), вказати шлях до встановленої програми vlc.exe, а також встановити необхідний бітрейт для відео та звуку. Бітрейт визначається досвідченим шляхом і може залежати від потужності комп'ютера та ін. FONT class=text     У цьому меню також необхідно вписати користувача (з паролем), під яким буде здійснюватися доступ до виділених файлів. При необхідності можна створити нового користувача, використовуючи кнопку Create new user ID, але варто врахувати, що пароль не повинен бути порожнім.

     Після запуску mfserver (кнопка Start у меню) з'явиться вікно, де необхідно вибрати ресивер, до якого підключатиметься мережні папки. Якщо в цьому вікні ресивер не з'явиться сам, то потрібно ввести його адресу IP вручну і натиснути кнопку Start.

     Тепер, зайшовши у відповідний пункт меню ресивера, можна побачити підключеною мережеву папку з комп'ютера і відтворити з неї музику, фотографії та ін. та економію місця на жорсткому диску ресивера.

    Для програвання відеофайлів з комп'ютера в різних форматах необхідно зайти в MENU >> Мультимедія/ Ігри >> VLC Стріммінг та вибрати бажаний фільм. 

    При натисканні OK на вибраному файлі в меню ресивера, на комп'ютері запускається VLC media player, який починає відтворювати цей файл віщаючи потокове відео ресиверу по мережі. 

     Залежно від формату відеофайлів, що відтворюються, можуть знадобитися додаткові налаштування.

 

 

 



Работает на «Битрикс: Управление сайтом» © «Битрикс», 2001-2006