OPENBOX.ua

Openbox® A9 Ultra HD - IPTV 4K Android 11 OTT приставка


 

    Зараз вже немає сенсу комусь розповідати, що таке якісна Android IPTV/OTT-приставка і чим вона краща Smart TV у вашому телевізорі. Самі приставки стали чимось схожі на смартфони, які старіють буквально за пару років і вимагають покупки нової моделі, з новим процесором, підтримкою нових кодеків та форматів, а також новою версією Android.

 

    Це викликає природне здивування у тих, хто звик купувати речі на багато років, а не оновлюватись із виходом кожної нової моделі. Можна навіть спробувати сюди додати теорію змови та запланованого старіння речей.
    Але відповідь знаходиться в дещо іншій площині: телекомунікаційні пристрої, що взаємодіють через мережу Internet, до яких належать смартфони та наші Android IPTV/OTT-приставки, знаходяться на вістрі технологічного розвитку.

 

    Кожен рік найбільші корпорації пропонують нам нові версії операційних систем та процесорів (SoC). В результаті пристрої стають ефективніше, швидше, безпечніше, функціональніше, споживають менше енергії і тп. Ще недавно вся індустрія масово переходила з MPEG-4 (h.264) кодека стиснення відеопотоку на HEVC (h.265), необхідний для 4K (Ultra HD) телебачення. Здавалося: про що можна мріяти ще?

 

    На перший погляд, може здатися, що кодек AV1 - це якийсь заділ "на завтра". Але насправді він уже тут і зараз: його використовують такі популярні стрімінгові сервіси як Netflix, YouTube, Twitch, Vimeo.
    Раз ці корпорації так швидко реалізували підтримку нового алгоритму стиснення відеопотоку, це говорить про важливість його переваг:

 • Новий кодек AV1 дозволяє на 20...40% ефективніше стискати відеопотік порівняно з вже поширеним HEVC (h.265). Це означає менше навантаження на мережі, краща якість та стабільність при слабкому інтернеті.
 • AV1 - це відкритий безкоштовний формат кодування відео, спочатку розроблений передачі відео через Інтернет.
  Тут перша і явна перевага в тому, що ми, як користувачі, не платимо відрахувань з кожного придбаного пристрою. А друге – це відкрита модель розвитку. Тут наочний приклад: відкритий HTML5 і забутий усіма Macromedia Flash. А чи потрібно згадувати про популярні операційні системи, які отримали свій розвиток спочатку з відкритих проектів? (у тому числі сама Android, Mac OS...)

 

    Повернемося до винуватця нашої урочистості - Openbox® A9 Ultra HD.

 

    Основні переваги приставки Openbox® A9 Ultra HD:

 • Новий 4-х ядерний Cortex-A35 процесор Amlogic S905W2
 • Якість зображення, що обробляється, до 4K Ultra HD (2160p) та 60 FPS
 • Підтримка нового формату трансляції відео через Інтернет - AV1
 • Швидкість роботи інтерфейсу можна порівняти з значно дорожчими пристроями.
 • Двухдіапазонний Wi-Fi-модуль 2,4 ГГц + 5 ГГц стандартів 802.11n та 802.11ac
 • Вбудований модуль Bluetooth для пультів та навушників
 • HDMI CEC - керування одним пультом приставкою та телевізором
 • Цифровий оптичний вихід звуку S/PDIF
 • Операційна система Android 11 Red Velvet Cake
 • Вбудований маркет популярних програм AppStore для простоти встановлення
 • Гнучке налаштування меню приставки, ярликів і навіть кнопки вимкнення Power
 • OTA - оновлення нового програмного забезпечення через мережу
 • Можливість встановлення будь-якої програми в автозапуск

 

 

    Приставка має на борту 2 ГБ оперативної та 16 ГБ постійної пам'яті у вигляді нових мікросхем від провідних світових виробників (Не варто дивуватися, на ринку багато пристроїв з так званими "second hand" чіпами).

    Звичайно, знайдуться експерти, для яких "цей обсяг занадто малий" і у них "у комп'ютері вже давно стоїть... 16 ГБ, 32 ГБ або навіть 64 ГБ пам'яті!"

 

    Тут напевно потрібно відштовхуватися від питання: навіщо взагалі потрібна оперативна пам'ять сучасної Android IPTV/OTT-приставці?
    В оперативну пам'ять завантажується сама операційна система та програми з якими працює користувач. Якщо на комп'ютері цілком нормально запустити десяток додатків і швидко перемикатися між ними у процесі роботи, то з приставками все простіше.

    За типовий вечір перед телевізором можна подивитися пару передач та фільмів через сервіси Sweet.TV або Megogo, а потім дізнатися що нового у блогерів на YouTube. Чи варто переплачувати за пам'ять, що реально не використовується? - нехай кожен відповість собі сам.

 

    А ось іншим, важливішим у наші дні, є тип модуля Wi-Fi (виявляється не всі Wi-Fi однаково корисні).
    Вступати в полеміку про швидше та стабільному підключенні через дротовий Ethernet сенсу немає. Багато хто зробив ремонт у квартирі і не заклав провід, інші взагалі не розуміють: "навіщо якісь дроти в епоху розквіту космічного туризму?!"

    Існують спеціальні програми - сканери Wi-Fi-мереж. Візьмемо одну з них і запустимо в типовому багатоквартирному будинку:


Кілька десятків Wi-Fi мереж у 2,4 ГГц

    Не вдаючись у подробиці, тут видно, що в діапазоні 2,4 ГГц на одному робочому каналі може бути 5...7 і більше сусідських мереж (всього 2,4 ГГц передбачено 14 каналів). Передача даних у цій ситуації аналогічна до спроб докричатися до знайомих у натовпі людей.

    Якщо ж подивитися на картину в діапазоні 5 Ггц, то тут можна згадати вулицю рідного міста годинника о 5 ранку.


Усього дві Wi-Fi мережі в 5 ГГц

    Таким чином, якщо ви не живете в глибокому лісі, то для стабільної роботи та забезпечення хорошої швидкості передачі через Wi-Fi, рекомендується використовувати дводіапазонне обладнання 2,4 ГГц + 5 ГГц стандарту 802.11ac (такий модуль має Openbox® A9 Ultra HD).

 

 

    Порти підключення Openbox® A9 Ultra HD:

 • MicroSD слот для розширення внутрішньої пам'яті
 • 2 x USB порту для флешок та жорстких дисків
 • AV - аналоговий вихід відеосигналу для підключення через RCA
 • Цифровий оптичний вихід звуку S/PDIF
 • Для більш надійного підключення до мережі Fast Ethernet
 • Звичайно ж цифровий вихід HDMI 2.1
 • DC IN - живлення 5В 2А

 

    Наведений вище список навряд чи можна назвати вражаючим, але ми вже живемо за часів, коли приставку достатньо з'єднати через HDMI з ТВ, подати живлення та підключити до Internet.
    Великі коробки з трьома SCART, зовнішніми S-ATA, RF-модуляторами та іншим пішли в історію.

    У комплекті вже йде якісний кабель HDMI. Рекомендується використовувати цей кабель, т.к. з ним гарантовано відсутність проблем на всіх дозволах.

 

    Для захисту контактів, роз'єми закриті спеціальними ковпачками.

 

    Блок живлення має достатній запас, щоб забезпечити стабільну роботу пристрою. За його виробництві застосовувалися якісні комплектуючі, включаючи електролітичні конденсатори, що гарантує тривалу роботу без поломок.

    Вихідні параметри та , так що будьте уважні, щоб не переплутати з адаптерами від інших пристроїв на 12В. У цьому випадку приставка може повністю вийти з ладу.

    Зараз необхідність підключення через аналог можна назвати екзотикою. Тому соответствующего кабелю немає в комплекті з приставкою, але його можна замовити у дилерській мережі Openbox®.

 

    Пульт у Openbox® A9 Ultra HD абсолютно такий самий як у приставок серії Openbox® A4 та < b>Openbox® A8.

    На перший погляд, він може здатися дещо аскетичним і занадто маленьким у розмірах. Але коли починаєш користуватися приставкою, то розумієш, що пульт відмінно лежить в руці і все необхідне в межах досяжності великого пальця.

 

    Тут набір кнопок та їх розташування були переосмислені відповідно із сучасними вимогами, видалено зайве. Наприклад: навіщо виділяти блок кнопок PVR, якщо перемотування і все, що з цим пов'язано, практично всі програми використовують на курсорних кнопках (ліворуч/праворуч)?

    У результаті з'явився відмінний пульт з мінімальним набором кнопок, але дозволяє комфортно користуватися пристроєм.

 

    Не заради гучних епітетів: пульт має ідеальний розмір і вагу, кнопки помірно-опуклі, а їх розміри дозволяють комфортно керувати навіть "на дотик".

 

    Плавне потовщення у місці відсіку двох батарейок AAA запобігає вислизанню з рук.

 

    У нижній частині пульта є кнопка активує режим "миша". Але для частої роботи з програмами, які потребують цього режиму, рекомендується придбати маніпулятор "Openbox® FlyMouse" або аналогічний.

 Работает на «Битрикс: Управление сайтом» © «Битрикс», 2001-2006