Поиск по сайту
Eng Укр Рус
 
Приставки
Прилади
Аксесуари
Купити
Файли
Події
Про нас
Головна / Приставки (STB) / Openbox CI-7200PVR...
Огляд Openbox® CI-7200PVR
Тестування
Робота по мережі
PVR Manager
FAQ
Версія для друкуВерсія для друку

УСТАНОВКА РЕСИВЕРУ

     Супутниковий цифровий ресивер Openbox CI-7200PVR - це складний виріб, але розроблений так, щоб бути максимально простим і зрозумілим для користувача. Тому навіть якщо Ви не гуру в супутниковому ТБ, то необов'язково викликати спеціаліста для встановлення нового ресивера, це можна зробити самому.

     При першому увімкненні або після скидання налаштувань у заводські на екрані з'явиться меню швидкої установки, яке полегшить цей процес новим користувачам. Скасувати швидке встановлення можна натисканням кнопки EXIT пульта дистанційного керування.

     Швидка установка починається вибором мови, якою ресивер спілкуватиметься зі своїм власником, а потім налаштуванням параметрів відеовиходу.

     Для переходу на наступний етап швидкого встановлення або повернення на попередній використовуються кольорові кнопки (Червона та Зелена), що знаходяться в нижній частині пульта ДК.

     Наступний етап - це встановлення антени та прописування каналів. Зважаючи на те, що ресивер має два незалежні входи для підключення антен, то можливі різні варіанти їх використання.
     У найпростішому випадку в квартиру спускатиметься один провід і тоді бажано встановити перемичку (Loop Through) між першим і другим тюнером, а кабель підключити до тюнера 1. Крім цього в меню установки потрібно буде задати "Тип Підключення Тюнера 2" - "Прохід".

     Застосування режиму "Прохід" не дасть можливості відчути всі можливості наявності двох незалежних входів у ресивері. Причина в тому, що якщо використовується режим "Прохід", при записі одного каналу буде доступна лише обмежена кількість інших каналів з усього пакета. Тому бажано застосування LNB конвертора типу Twin (здвоєний), а також спуск з даху двох незалежних дротів. Така конфігурація дозволить записувати та дивитися різні, абсолютно будь-які канали з пакета одночасно.
     При виборі способу підключення відображається зображення, покликане допомогти непідготовленому користувачеві встановити правильне налаштування. У нашому випадку було обрано спосіб підключення двох входів незалежно. Для цього використовується антена з конвертором типу Twin (здвоєний).

     Ще одним етапом є завдання типу конвертора (частоти його гетеродина), також управління DISEqC перемикачами (або їх відсутність). Тут також можна вибрати транспондер для перевірки правильності всієї конфігурації. Результатом правильної настройки є наявність рівня сигналу на Тюнері 1 та 2, а також поява зображення.

    Наступне натискання на зелену кнопку призведе до появи запиту на пошук каналів, а його ресивер виконує досить швидко та інформативно.

     У лівій частині пробігає список знайдених ТБ каналів, радіостанції – у правій. Внизу вікна можна побачити, на скільки виконаний процес сканування, а також поточний супутник, що сканується, і транспондер.

     Для багатьох просунутих користувачів потрібно буде скасувати режим швидкого встановлення, який можна зробити на першому етапі після вибору мови меню ресивера. Це дозволить налаштувати ресивер працювати з поворотними антенами та іншими складними конфігураціями.

     Установка ресивера для просунутих користувачів виконується через пункт #5 головного меню, який називається досить просто - "Меню Установок".

     Всі основні дії, що проводяться в цьому меню, можна розбити на наступні етапи:

  • Завдання способу підключення тюнерів та конфігурація кожного з них на прийом відповідних супутників (меню "2 Налаштування Антени").
  • Налаштування позицій необхідних супутників або режиму USALS (Меню "4 Налаштування Двигуна")
  • Автоматичний пошук каналів по всіх супутниках або по заданому (меню "3 Пошук Каналів")

     Зазначена конфігурація покликана полегшити розуміння алгоритму налаштування, і наводиться для прикладу, але в той же час може бути використанийьзована власниками ресивера Openbox CI-7200PVR. Вона дає максимальну зручність при перегляді каналів і в той же час дозволяє приймати доступні інші супутники.

     На першому етапі необхідно задати режим "Два Тюнери" (MENU>>Меню Установок>>Налаштування Антени). Після цього вибираємо пункт "Налаштувати Тюнер 1", де послідовно вибираємо необхідні нам супутники та задаємо типи LNB, а також номери входів DISEqC 1.0 перемикача.

     Кожному супутникові повинен відповідати номер (Номер Антени). У цьому меню чекати появи рівня сигналу на всіх супутниках немає сенсу, оскільки у нас ще не налаштована поворотна система. Для прикладу були обрані супутники з орбітальними позиціями 19E, 13E, 5E, 4W, 15W та 30W.
    Тепер виходимо в попереднє меню натисканням кнопки MENU і заходимо в "Налаштувати Тюнер 2". Тут необхідно вибрати лише один супутник і перший етап налаштування можна вважати завершеним.

     Наступним етапом є налаштування поворотної системи, для чого нам потрібно зайти в розділ "Налаштування Двигуна" і вибрати Тюнер 1. У нашому випадку поворотна система підключена до Тюнера 1, але допускаються конфігурації, де поворотна антена підключається на Тюнер 2 або навіть на обидва одночасно.
     При використанні системи USALS, у меню "Налаштування Двигуна", потрібно задати широту та довготу свого розташування, а також вибрати відповідний "Тип Двигуна" для супутників. У разі необхідно встановити DISEqC 1.3 (USALS) всім супутників. Чекати появи сигналу кожному супутнику у разі немає потреби т.к. система USALS сама повертатиме антену на потрібну позицію.

     При налаштуванні з "класичним" позиціонером, наприклад Strong V50, потрібно трохи більше часу. Необхідно вибрати "Тип Мотора" - "DISEqC 1.2" і за допомогою кольорових кнопок обертати антену до появи сигналу, а потім зберегти позицію натисканням кнопки "Дія".

     Цю операцію необхідно зробити для кожного супутника і варто враховувати той момент, що в різних географічних регіонах можуть не прийматися ті чи інші транспондери з супутників. Тому перед пошуком позиції потрібного супутника необхідно обрати транспондер з впевненим прийомом у Вашому регіоні.

     Завершальним етапом установки ресивера є пошук каналів. Тут можна запустити автоматичний пошук по всіх супутниках, внаслідок чого ресивер послідовно просканує супутники, враховуючи необхідні паузи на рух антени. Поки ресивер Openbox CI-7200PVR наповнюється новим списком каналів, можна приготувати та випити філіжанку кави.

     Якщо ж немає бажання потім копатися в тисячах непотрібних каналів, можна в режимі ручного пошуку просканувати лише необхідні транспондери. Але тут варто враховувати, що може знадобитися певний час на рух антени до заданої позиції і лише поле цього з'явиться рівень сигналу з супутника.

 

ДИВІМО СУПУТНИКОВЕ ТБ

     Зараз проскановані канали, що цікавлять нас, і ресивер вже готовий до роботи. Для вибору каналу, що цікавить, можна натиснути ОК і на екрані з'явиться список. Натискання кнопки INFO викличе праворуч невелике віконце з детальною інформацією про вибраний канал (супутник, частота/швидкість/поляризація транспондера, піди...).
     За замовчуванням у списку є канали з усіх супутників, але в багатьох ситуаціях це незручно. Для вибору каналів одного супутника необхідно натиснути кнопку SAT і праворуч з'явиться список супутників, відсортований за орбітальними позиціями. Тепер на вибраному супутнику необхідно натиснути ту ж ОК і в списку будуть канали лише одного супутника.

    Крім усього іншого, у списку передбачені різні режими сортування та фільтрації виведених каналів. У тому числі й такі екзотичні як фільтрація провайдером або системою кодування, які все одно знайдуть свого користувача.

    Варто відзначити що зберігання списку каналів у ресивері можливе як в основному чіпі Flash і на жорсткому диску. Зважаючи на обмежений обсяг Flash-пам'яті, там можна зберігати до 5000 каналів (3500 ТБ і 1500 Радіостанцій). Ну а якщо цього недостатньо, то можна зайти в MENU>>Редактор Каналів>>Збереження Каналів> та вибрати режим жорсткого диска. Після цих дій та вимкнення ресивера для з'явиться поле для діяльності з 10000 каналів!

    Дуже зручно в ресивері реалізовані "Улюблені" (Фаворитні) листи. Якщо хтось не знає, то це окремі списки, які можна наповнювати каналами виходячи з уподобань користувачів. Кожен член сім'ї може створити свій "Улюблений" лист (або кілька), де будуть лише канали, що його цікавлять.
    Додавання/видалення каналів у ці аркуші можна робити через вбудований редактор каналів ресивера або утиліту PVRManager на комп'ютері. Обидва ці рішення досить зручні і практичні, але мають на увазі, що при складанні листа користувач знає які канали хоче туди додати. Подібний досвід мають лише власники супутникового ТБ зі стажем.

    Ресивер Openbox CI-7200PVR дозволяє додавати нові канали в "Улюблені" (Фаворитні) листи прямо на льоту! Наприклад, при перегляді нового каналу виникає бажання у майбутньому бачити його у своєму аркуші. Для цього потрібно натиснути кнопку OPT>>Улюблені>> і на екрані буде список "Улюблених" аркушів і тепер потрібно лише вибрати потрібний аркуш і натиснути ОК.

Багато власників інших ресиверів відчували брак кількості "Улюблених" (Фаворитних) листів, обмежену, як правило, 8 штуками. У ресивері Openbox CI-7200PVR кількість цих аркушів обмежена сотнями!

    Невід'ємною частиною будь-якого супутникового ресивера є інфопанель, яка виводиться внизу екрана при певних діях користувача. Крім того, інфопанель можна викликати натисканням кнопки INFO.
    Тут можна побачити номер і назву каналу, назву поточної та наступної програми з часом початку та завершення та багато іншого.

    Повторне натискання на кнопку INFO виведе на екран більш детальну інформацію про поточну програму. Тут можна побачити таку інформацію як повна назва фільму, імена акторів, які знімалися в головних ролях, рік зйомки тощо. Натисканням кнопок V-/V+ (Вліво/Вправо) можна вибрати поточну або наступну програму для виведення повних даних.

    Описане вище - це лише мала крапля з усіх тих можливостей роботи з EPG (ТВ Гід), які має супутниковий ресивер Openbox CI-7200PVR. Щоб потрапити в режим ТБ Гіда, необхідно натиснути кнопку EPG пульта дистанційного керування. Тут можна ознайомитися з найближчими програмами, а натискаючи все ту ж кнопку INFO - побачити поле детальну інформацію про передачу, що зацікавила... Простим натисканням кнопки запису, можна встановити таймер запису (R) або включення (T).
     У мовленні супутникового ТБ допускається деяка розбіжність реального початку та завершення програми з тим, що передавалося по ТБ Гіду, адже програма ТБ Гіда передається практично на тиждень вперед. Тому щоб бути впевненим у повноцінному записі цікавого фільму, розробник ввів поняття усунення початку та кінця запису за таймером. Зміщення можна задати в межах 0-10 хв (MENU>>Користувань Налаштування>>Установки EPG) і після цього бути впевненим, що в записаному фільмі не буде відсутні перших, що найбільше інтригують, пару хвилин.

    У режимі ТВ Гіда можна вибрати інший канал для перегляду EPG інформації, при цьому повного перемикання не відбудеться, а лише буде виведена ТВ програма по цьому каналу. Подібне стало можливим завдяки підтримці ресивером "Кешування" EPG даних. Більше того, можна задати час (як правило, вночі), коли ресивер увімкнеться та просканує ТВ програму каналами, зберігши її на жорсткий диск. Тепер Ви приходите додому і навіть якщо обидва тюнери будуть зайняті записом нових фільмів, то все одно можна подивитися програму по інших каналах і встановити таймери запису на програмах, що цікавлять!

    Крім усього іншого, чудово реалізовані режими "Сітка" та "Поточний/Наступний" при перегляді ТВ Гіда, і навіть є "Пошук Програм"!

    Всі режими мають масу налаштувань, тому кожен користувач зможе отримати інформацію в найзручнішому для нього вигляді.

    У ресивері безліч цікавих і корисних функцій, які покликані забезпечити найповніший комфорт і зручність своєму власнику. Однією з них є режим "Останні Канали", який виводить список останніх каналів, що переглядалися.

    Для виклику цього списку необхідно натиснути кнопку "*" (зірочка) пульта ДК, а потім, вибравши потрібний канал натиснути ОК.

 

ФУНКЦІЇ ЗАПИСУ (PVR)

    Наявність жорсткого диска та аббревіатури "PVR" у назві ресивера має на увазі можливість записувати ТБ програми і потім переглядати їх повторно. Ця фраза звучить більш ніж "сухо", адже розробники OpenBOX CI7200PVR використали всю міць, закладену в процесор IBM Power PC, на якому побудовано ресивер.
    З іншого боку - величезна кількість функцій запису та відтворення може лякати багатьох користувачів, які не збираються витрачати час на їх вивчення. Але ресивер незмінний таким чином, що необов'язково глибоко знати і розуміти всі можливості для виконання найпростіших дій.

    Щоб просто почати запис, достатньо натиснути відповідну кнопку на пульті дистанційного керування і на екрані з'явиться невелике віконце, яке закриється через 5 секунд. Користувач, який хоче лише просто отримати запис, отримає його і для цього не потрібно більше жодних дій – про все вже встиг подумати ресивер!

    А для тих, хто хоче копнути глибше - просто маса можливостей! У цьому маленькому віконці є перша опція "Почати запис", яка встановлена в режим "Спочатку". Це означає, що, проаналізувавши дані буфера Time-Shift та EPG інформацію по каналу, ресивер сам запише фільм із самого початку!
    Якщо ж змінити значення з вихідного "Спочатку" на "Зараз", то дані буфера Time-Shift використовуватися не будуть і запис почнеться саме з поточного моменту. Також передбачена можливість коригувати час запису та режим декодування. Остання опція передбачає запис у вигляді, тобто. на жорсткий диск пишеться вже розкодована інформація і потім для її відтворення не потрібна офіційна карта доступу.
    Глобальні зміни режиму декодування можна задати в MENU>>Системні Налаштування>>CI-Інтерфейс>>"Мультидекодування".

    Якщо використовувати ресивер "на повні оберти", то він дозволяє записувати два канали і дивитися теж 2 канали (один у режимі PIP). Одночасний прийом 4-х різних каналів - це може і не так багато, але для рядового користувача більш ніж достатньо.

    Одночасний запис двох каналів все-таки іноді "обмежує свободу", але навіть це можна обійти! Справа в тому, що насправді можна записувати 3 канали, тільки запис одного з них допустимий лише в режимі Time-Shift. Тобто. після завершення запису одного з двох каналів, що записуються в звичайному режимі можна натиснути кнопку запису, вибрати режим "Спочатку" і в результаті на жорсткому диску буде 3 фільми, які йшли одночасно по різних каналах.

    Сам режим Time-Shift може бути автоматичним або ручним. Автоматичний режим має на увазі, що при перемиканні на будь-який канал вже відразу починається запис, який може стати в нагоді для "перемотування назад" цікавого епізоду футбольного матчу або для запису фільму, що сподобався, з самого початку. При заповненні буфера Time-Shift старіші дані в ньому починають затиратися новими, і запис йде "по колу". Розмір буфера Time-Shift встановлено за замовчуванням значення 4Гб (120 хв), але за бажання його можна змінювати від 1 до 8Гб.

    Робота в режимі Time-Shift по суті аналогічна режиму відтворення, тут працюють кнопки перемотування << / >> та +10% / -10%. Крім того, доступні кнопки стрибків <<-- / -->>. Для їх налаштування необхідно натиснути OPT і встановити розмір стрибка вперед і назад (від 30 сек. до 10 хв.).
     При використанні будь-яких режимів перемотування автоматично з'являється шкала часу, якапотім зникає. У лівому кінці шкали відображається час початку запису, а правому цифри постійно зростають, говорячи у тому що запис триває. Вказівник у центрі шкали часу відображає час, пройдений з початку запису до поточного кадру фільму.
     Крім усього іншого, під час використання Time-Shift, можна "відмотати" певний час тому і натиснути кнопку запису, внаслідок чого буде отримано звичайний запис із поточного моменту за шкалою часу.

    Якщо щось пишеться, то значить це обов'язково десь "складується", а від того, наскільки зручно "складується" заздрісний комфорт користувача.
     Отримати доступ до списку записів у ресивері Openbox CI-7200PVR можна через головне меню або просто натиснувши кнопку RECORDING пульта дистанційного керування. Сам список дуже зручний та інформативний, передбачені різні напрями та типи сортування, та багато іншого.

    За замовчуванням всі записи сортуються за часом появи в на диску ресивера (найстаріші знаходяться вгорі). Назва запису є назва програми, записаної з певного каналу, а при її виборі появи зображення першого кадру. Записи, які вже переглядалися, позначаються ліворуч символом "V", а закодовані записи - символом "$".
    Ідея закодованих записів бере свій початок з можливості записувати програми без наявності офіційної карти доступу, а потім, при її появі можна переглянути такий запис або перетворити на розкодований. Крім цього, запис при використанні CAM-модулів також має свої обмеження, і в деяких випадках краще виконувати запис у вихідному вигляді, а потім їх розкодувати. Також варто врахувати той момент, що копіювати на комп'ютер за допомогою утиліти PVRManager можна лише розкодовані записи.
     пульта дистанційного керування.

    У відповідь на це з'явиться стандартний запит на підтвердження, а після нього, запис позначиться червоною точкою. Тепер, після вимкнення ресивера, розпочнеться процес декодування і в результаті запис можна буде програвати без будь-яких карток доступу і навіть копіювати на комп'ютер через PVRManager.
    Час, необхідний на процес декодування залежить від довжини запису, але відбувається приблизно в чотири рази швидше ніж звичайне відтворення. Тобто. якщо є фільм довжиною 1 годину, то розкодувати його можна приблизно 15 хвилин.

    Надзвичайно зручним і корисним є режим автоматичного керування диском. Суть його зводиться до того, що для записів, що сподобалися, можна задати тип "P" (постійна), а на тих, що цікаві лише для разового перегляду - залишити тип "E" (тимчасова). Тепер при заповненні жорсткого диска автоматично видалятимуться найстаріші записи з типом "E", а власнику ресивера openbox CI-7200PVR немає необхідності думати про нестачу місця!

     Ще однією корисною функцією для багатьох користувачів буде "Продовжувати Відтворення", яку можна за бажанням деактивувати (MENU>>Користувач Налаштування>>Установки PVR). Як неважко здогадатися, якщо функція активна, повторне відтворення запису почнеться саме з того місця, на якому було зупинено востаннє. 

    У записах зберігається практично вся EPG інформація (ТВ Гід), що транслюється провайдером із супутника. Отримати доступ до неї можна простим натисканням INFO у списку записів.

    Один запис може містити кілька фільмів або програм, тоді щоб подивитися опис інших, необхідно просто повторне натискання кнопки INFO.

    Багато власників ресивера припаде до душі функція "Маркерів", які є мітками на записі і полегшують пошук фрагментів.

    Щоб встановити "Маркер" необхідно при програванні запису в цікавому фрагменті натиснути кнопку "Установки Маркерів", що знаходиться над кнопкою SAT. Якщо в записі єкілька "Маркерів", то по них дуже просто можна переміщатися за допомогою кнопки SAT. Натискання зеленої кнопки пульта дистанційного керування викличе перехід у "Меню Маркерів", де зручніше можна вибрати цікавий фрагмент запису або виконати інші дії.

    Ресивер Openbox CI-7200PVR має дуже потужний вбудований редактор записів, який дозволяє виконати безліч операцій включаючи верезку реклами з фільмів, склеювання записів тощо. Навіть якщо у Вас немає диплома кінооператора, все одно - боятися нічого, ресивер видає всі необхідні підказки, а меню просте і інтуїтивно зрозуміле.

    Для входу в редактор необхідно натиснути червону кнопку пульта ДК, а потім кількома натисканнями все тієї ж червоної кнопки вибрати необхідну дію - нехай це буде "Вирізка". Після цього вибираємо потрібний запис та натискаємо ОК.

     Зараз на екрані з'явилася шкала часу, за якою можна переміщатися в обидва боки, використовуючи практично весь арсенал прискорених і уповільнених перемоток. На початку рекламного фрагмента необхідно натиснути червону кнопку, після чого "промотати" до його закінчення та натиснути знову червону кнопку. Щоб підтвердити фрагмент для вирізування та видалити рекламу жувальних гумок із запису, необхідно ще раз натиснути вже добре знайому червону кнопку.
    Тепер під час наступного перегляду запису можна забути освіжити дихання, так що перед вирізкою реклами варто подумати двічі ;o)

 

РОБОТА З ФАЙЛАМИ JPEG І MP3

    Закачувати JPEG і MP3 файли в ресивер зручніше через PVRManager, але можливо і через USB порт, що знаходиться на передній панелі апарата. Також не варто забувати про підтримку "Мережевих папок", завдяки чому можна відтворювати файли взагалі, не копіюючи їх на жорсткий диск ресивера! (докладніше у розділі "Робота по мережі") 

    При вході в MP3 програвач необхідно вибрати джерело, де зберігаються цікаві записи. Це може бути локальний жорсткий диск ресивера, мережна папка або флешка, що включена в USB порт (мобільний телефон, фотоапарат...). 

    Далі необхідно зайти в каталог з музикою і вибрати треки для відтворення, під час якого на фоні буде останній включений ТВ канал. При програванні файлів MP3 підтримується звичайна перемотування <</>> і стрибки <<--/-->>,  передбачено "випадкове" відтворення та "по колу". Ресівер розуміє могутню російську мову в назвах файлів та тегах MP3, також виводить бітрейт та інші дані про треки.

     Підтримуються найпростіші файлові операції копіювання, переміщення, видалення файлів   створення каталогів. Власник ресивера Openbox CI-7200PVR просто сидячи перед телевізором з пультом дистанційного керування може сортувати музичні записи, копіювати їх на портативний MP3 програвач без участі комп'ютера та багато іншого.  

    Меню перегляду фотографій JPEG аналогічно програвачу MP3, дозволяє виконувати всі необхідні файлові операції, відображає дату створення фотографій, є функція повороту зображень і режим ескізів.

    Приїхавши додому з відпустки, можна легко підключити фотоапарат до ресивера щоб скопіювати на його внутрішній жорсткий диск усі дорогоцінні кадри, а потім запрошувати друзів  перегляду Ваших пригод. Сам перегляд можна налаштувати різними ефектами слайд-шоу і супроводжувати маленьким віконцем PIP (картинка в картинці), де йде матч з футболу, який ще й пишеться на диск.

     Практично кожен користувач ресивера Openbox CI-7200PVR скаже, що це не просто черговий PVR, а апарат максимально зручний і зрозумілий.ля свого власника, що несе необмежені можливості для перегляду/запису цифрового супутникового ТБ, фотографій та музики. 
     який створений, щоб забезпечити максимальний комфорт своєму власнику.

 

Facebook Instagram Telegram

https://openboxshop.com.ua/ua/



Огляд Openbox® CI-7200PVR
Тестування
Робота по мережі
PVR Manager
FAQ
Версія для друкуВерсія для друку
Copyright ® Satellite Systems
Created by Rey
Перейти на главную Поиск по сайту Лучшие спутниковые ресиверы